Surfing to ekscytujący sport wodny, który potrafi wciągnąć każdego początkującego surfera. Do jego uprawiania potrzeba nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także adekwatnego doświadczenia, które nabyć można jedynie od wykwalifikowanych instruktorów. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje lekcja surfowania nad Bałtykiem i na jakie kwestie warto zwrócić uwagę.
Kurs surfingu — jak rozpocząć przygodę z surfowaniem?
W sytuacji, gdy rozpoczyna się uprawianie nowego sportu, należy liczyć się z kosztami wyposażenia się w ekwipunek niezbędny do treningów. Nie ma jednak potrzeby wykupować wszelkiego możliwego sprzętu. Jako początkujący nie będziesz wiedział, co najbardziej przyda się na początku przygody z surfowaniem. Z tego powodu warto zacząć od profesjonalnego kursu surfingu, który sprawi, że zdobędziesz doświadczenie i dowiesz się, jakie jest podstawowe wyposażenie surfera, co pozwoli zredukować wydatki.
Czytaj więcej: Czy nauka surfowania jest trudna?
Lekcje surfowania nad Bałtykiem — ile zapłacisz za udział w kursie?
Koszt szkoleń surfingowych wcale nie jest tak wysoki, jak można by się spodziewać. Ile kosztują kursy surfingu nad Bałtykiem?
- koszt grupowej lekcji surfowania waha się od 160 do 200 złotych;
- koszt indywidualnej lekcji serfowania wynosi średnio od 270 do 350 złotych;
- w niektórych przypadkach dochodzi koszt wynajmu sprzętu, w tym deski surfingowej (ok. 30 zł na godzinę) i pianki neoprenowej (ok. 20 zł na godzinę);
Niekiedy szkoły oferują dodatkowe usługi np. sprzęt wliczony w cenę kursu lub foto analizy, czyli omówienie zdjęć kursanta przez instruktora, który wskazuje, co i w jaki sposób można poprawić — za to trzeba dopłacić ok. 150 złotych. Najwięcej ośrodków szkoleniowych z kursami surfingu ma swoją bazę m.in. w Chałupach, Jastarni, Kołobrzegu czy Gdańsku.
Warto wiedzieć: Surfing jak zacząć naukę w Polsce?
Surfing nad Bałtykiem — na co zwrócić szczególną uwagę?
Cena kursu to nie wszystko. Warto pamiętać o innych wydatkach, do których zalicza się m.in. koszty dojazdu nad morze, opłaty za nocleg i wyżywienie. Kursy surfingowe nad Bałtykiem odbywają się w zależności od pogody od czerwca aż do końca września, czyli w okresie wakacyjnym. Jako że najlepsze warunki do surfingu trudno przewidzieć, wyjazd na surfowanie niełatwo zaplanować z wyprzedzeniem.
Jak prezentują się ceny noclegu nad Bałtykiem? Wszystko zależy od konkretnego miejsca. Przykładowo, koszt wynajmu kwatery w Chałupach wynosi ok. 120 złotych za osobę, z kolei rozbicie namiotu na kempingu wynosi średnio od 23 do 30 złotych za dobę. Dobrą alternatywą jest dojazd do ośrodka szkoleniowego pociągiem lub rowerem. Do tego dochodzą drobne opłaty, np. za płatny parking przed szkołą surfingową.
Zobacz również: Gdzie i kiedy można surfować w Polsce?
Surfing to świetny, ale wymagający sport, który dla początkujących może wydawać się trudny. Nie martw się, gdy nie złapiesz fali na swoich pierwszych zajęciach. Nie poddawaj się i daj sobie jeszcze jedną szansę, by polubić surfowanie!
Leave a Comment